Internetový obchod kvetyprevas.sk

  • Klient : Proflorist s. r. o.
  • Webová adresa : kvetyprevas.sk
  • Rok realizácie : 2020

Pôvodný stav

Cielom projektu bolo nahradiť starý e-shop, ktorý už naďalej nespĺňal požiadavky moderného responzívneho internetového obchodu.

V dôsledku dlhoročnej absencie údržby pomaly prestal fungovať responzívny design a stránka zaznamenávala dlhé načítacie doby. Taktiež systém neponúkal všetky možnosti potrebné na nastavenie komplexnej cenotvorby podľa biznis modelu nášho klienta.

Riešenie

Projekt sme realizovali v rámci vlastného systému, aby sme klientovi ponúkli možnosti nastavenia cenotvorby a zároveň dokázali navrhnúť intuitívny objednávkový formulár pre zákazníkov. Na realizáciu projektu sme použili framework Laravel, ktorý je voľbou číslo jedna spomedzi PHP frameworkov. Riešenie pozostávalo z:

  1. administračnej časti, kde má klient možnosť spravovať objednávky, produkty, kategorizáciu, upravovať texty na e-shope a v e-mailoch
  2. responzívnej používateľskej časti s prehľadom kategórií, produktov, variant a s jednoduchým objednávkovým formulárom

V administračnej časti má klient taktiež možnosť úpravy komplexného systému cenotvorby a objednávkových dní.

Keďže cena doručenia tovaru nášho klienta sa odvíja od mnohých parametrov, navrhli sme riešenie, ktoré spĺňa požiadavku jednoduchosti vyplnenia z používateľského hladiska a zároveň dovoluje nášmu klientovi upravovať cenotvorbu zmenou jednotlivých parametrov vzorca výpočtu.

Oproti starému systému, kde používateľ musel sám vyberať vhodný spôsob dopravy, teraz stačí vyplniť adresu, dátum a čas doručenia a systém ponúkne cenu používateľovi automaticky. Týmto sa nám výrazne podarilo znížiť chybovosť vyplnenia objednávky. Navyše systém pri vypĺňaní formulára asistuje používateľovi pri výbere adresy, času a dátumu.

Pri výbere adresy je formulár nápomocný prostredníctvom komponentu od spoločnosti Google, ktorý ponúka používateľom na výber presné adresy podľa informácie, ktorú zadajú do kolónky. Týmto riešením je zaručené, že zákazník vyberie správnu a presnú adresu, na základne ktorej sa potom počíta aj cena doručenia.

Na príjmanie platieb online sme podľa klientových požiadaviek implementovali platobné brány Paypal a Barion. V spolupráci s marketingovým tímom klienta sme e-shop prepojili s platformami Google merchant, Facebook catalog, Heuréka a Dognet.

Výsledok

Výsledkom našej spoločnej práce je e-shop, ktorý vyhovuje požiadavkám klienta a zároveň nerobí kompromisy v jeho použiuteľnosti. Vďaka jednoduchému objednávkovému formuláru sa výrazne znížila chybovosť pri jeho vypĺňaní, čoho dôsledkom je ušetrený čas operátorov strávený na korekciách objednávok prichádzajúcich z e-shopu a vďaka responzívnemu dizajnu majú zákazníci možnosť objednávky realizovať aj pomocou mobilu.

Čo hovorí klient

"Prechádzali sme z krabicového riešenia na riešenie na mieru od spoločnosti invibe, nakoľko v starom systéme nebolo možné nastavovať našu veľmi špecifickú tvorbu cien a objednávkový formulár pre našich zákazníkov. Team programátorov z invibe dokázal splniť všetky naše požiadavky a spoločne sme navrhli riešenie, s ktorým sme spokojní my aj naši zákazníci"

Katka Kiss | Vedúca prevádzky

Nezáväzný dopyt

Ak sa Vám páčila naša práca a máte záujem o nezáväznú konzultáciu, pošlite nám správu prostredníctvom formulára.